PRAHA

Univerzita Karlova
Usilujeme o to, aby naše univerzita byla i nadále symbolem vzdělanosti a kultury, ale stala se zároveň moderní univerzitou třetího tisíciletí. Podporujeme interakci přírodovědných a humanitních oborů, čímž otevíráme cestu k novým poznatkům.

Více informací a pro zájemce velice zajímavé video o univerzitě i Praze.

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy

Praha je hlavním městem již jedenáct století. Zde se psaly dějiny a historii zde lze potkat na každém kroku. Město je pomyslným symbolem české státnosti, bylo sídlem českých knížat, králů i císařů. Historické jádro města tak bylo pro svou jedinečnost zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a v roce 2000 byla Praha vyhlášena Evropským hlavním městem kultury.
Od roku 2012 přilétají turisté na letiště pojmenované po významné osobnosti moderních dějin – prvním prezidentovi České republiky. Právě na jeho počet se po osmdesáti letech ruzyňské letiště přejmenovalo na Letiště Václava Havla Praha.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.